فروشگاه اینترنتی آرادس
حساب کاربری
Loading
مطلب قبلی نقد و بررسی تخصصی مطلب بعدی

هواوی P50 احتمالا نخستین گوشی دنیا با سنسور یک اینچ IMX800 خواهد بود

براساس ادعای افشاگری با نام کاربری RODENT950 نخستین حسگر تصویر یک اینچ مخصوص گوشی‌های هوشمند به‌زودی از راه می‌رسد و هواوی پی 50 (Huawei P50)‌ قرار است نخستین دستگاه مجهز به آن باشد. حسگر یک اینج موردبحث Sony IMX800 خواهد بود که گفته می‌شود قرار است در ماه آوریل ۲۰۲۱ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰) معرفی شود.

براساس گزارش خبرگزاری GSMArena، افشاگر مورداشاره به سه پیکربندی دوربین برای گوشی‌‌های سری هواوی P50 اشاره کرده است. قوی‌ترین مدل این خانواده با نام احتمالی هواوی پی 50 پرو پلاس دارای دوربین عریض و فوق عریض و تله‌فوتو و پریسکوپی به‌همراه حسگر سه‌بعدی مدت‌پرواز (3D ToF) خواهد بود.

دومین مدل از گوشی‌های سری P50 پسوند پرو را یدک می‌کشد و براساس شایعه‌ی جدید همچون مدل پرو پلاس از لنز پریسکوپی استفاده می‌کند، اما در آن خبری از لنز تله‌فوتوی معمولی و حسگر سه‌بعدی مدت‌پرواز نیست. درنهایت مدل عادی گوشی‌های سری هواوی P50 به دوربین استاندارد عریض و فوق عریض و تله‌فوتو مجهز خواهد شد.

اگر هواوی بخواهد به سنت‌هایش پای‌بند بماند، پیش‌بینی می‌کنیم تمامی سه گوشی خانواده‌ی P50 دارای حسگر یک اینچ IMX800 به‌عنوان دوربین اصلی باشند. چنین اتفاقی برای گوشی‌های سری P40 افتاد و همه‌ی دستگاه‌های آن خانواده از دوربینی مشترک (حسگر 1/1.28 اینچ Sony IMX700ّ) به‌عنوان دوربین اصلی استفاده می‌کردند. در هر صورت انتظار داریم گوشی‌های P50 در اواخر ماه مارس ۲۰۲۱ (اوایل فرورین ۱۴۰۰) معرفی شوند، حداقل این چیزی است که اطلاعات غیررسمی می‌گویند.

RODENT950 اعتقاد دارد حسگر Sony IMX800 قرار است متکی‌بر همان فرمول IMX700 باشد و از وضوح ۵۰ مگاپیکسلی به‌همراه آرایه‌ی فیلتر رنگ RYYB بهره بگیرد. حسگر مورداشاره‌ی سونی در نقش رقیبی برای ایزوسل GN2 سامسونگ که به‌تازگی معرفی شده است ظاهر خواهد شد. حسگر مورداشاره‌ی سامسونگ ابعاد 1/1.12 اینچی دارد، از وضوح ۵۰ مگاپیکسل بهره می‌برد و به سیستم فوکوس خودکار دوال پیکسل (Dual Pixel AF) مجهز است. 

شما کاربران آرادس چه دیدگاهی درباره‌ی این خبر دارید؟